sobota, 28 czerwca 2014

Ciemniejsza strona Greya-Erika Leonard James

Trylogia 50 odcieni - EL James
Liczba stron:632
Wydawnictwo:Sonia Draga
Rok wydania:2012
Jak zdobyłam:wypożyczyłam z biblioteki


"Ciemniejsza strona Greya" to druga część trylogii "Pięćdziesiąt odcieni",opowiadającej o losach dziwnego układu między Christianem i Anastasia.Tak jak i poprzednia część ta także bardzo mi się spodobała.

"Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą.
Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią żyć bez siebie. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej

niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają..."


W tej części poznajemy Anę jako upartą i niezłomną kobietę.Nasi bohaterowie nie są już  jedynie seksualnymi partnerami, lecz kochankami, pragnącymi się zrozumieć i wspierać w trudnych sytuacjach. Christian odsłania swą mroczną przeszłość - zranioną psychikę z wieloma bliznami zadanymi w okresie dzieciństwa i dojrzewania. Dowiadujemy się także dlaczego przybrał 50 od odcieni i z czym to się wiąże.

źródła:
http://www.matras.pl/ciemniejsza-strona-greya.html

Książka zalicza się do wyzwania:
"Czytam opasłe tomiska"
"Wyzwanie biblioteczne"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"...Uczę się ciebie na pamięć ,niecierpliwymi palcami ,rozpaczliwie na pamięć..."