środa, 6 sierpnia 2014

Autobiografia.Dzieciństwo.Tom 1-Joanna Chmielewska


liczba stron:313
wydawnictwo:Vers
rok wydania:1993
jak zdobyłam:wypożyczyłam z biblioteki

Na autobiografię Joanny Chmielewskiej trafiłam przypadkowo.Chciałam wypożyczyć coś w bibliotece i okładka tej książki przykuła moją uwagę.Z czystym sumieniem mogę powiedzieć,że nie żałuję.

Książka bardzo mi się spodobała.Zapunktował tutaj już sam fakt,że ogólnie bardzo lubię czytać autobiografie różnych znanych ludzi.Joanna Chmielewska swoją autobiografię zawarła w siedmiu tomach i z pewnością pozostałe części także przeczytam.

"Postanowiłam napisać autobiografię.Zdaję sobie sprawę, że autobiografię należy pisać przed samą śmiercią, ale skąd, na litość boską, mam wiedzieć, kiedy umrę? Egzystencja, jaką wiodę obecnie, bardzo energicznie pcha mnie w kierunku grobu, i to różnymi drogami."
str.5

Pierwszy tom pisany jest w lekkiej,przyjaznej dla czytelnika formie.Już od pierwszych stron Joanna Chmielewska wzbudziła we mnie sympatię.Z pewnością za jakiś czas sięgnę po jej pozostałe dzieła (poza autobiografią).

Autorka w pierwszym tomie-jak mówi nam już sam tytuł opisuje nam swoje dzieciństwo.Z książki możemy dowiedzieć się między innymi jak wyglądało jej życie w czasie wojny(była wtedy małym dzieckiem),jaki kierunek studiów wybrała,co przekonało ją akurat do tego wyboru,a także trochę o genealogii jej rodziny.

Książka zalicza się do wyzwania:
"Klucznik"
"Wyzwanie biblioteczne"
"Z literą w tle"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"...Uczę się ciebie na pamięć ,niecierpliwymi palcami ,rozpaczliwie na pamięć..."