piątek, 15 sierpnia 2014

Nigdy w życiu!-Katarzyna Grochola


liczba stron:322
wydawnictwo:W.A.B
rok wydania:2001
jak zdobyłam:wypożyczyłam z biblioteki

"Nigdy w życiu!" to pierwszym tom serii "Żaby i anioły".Moim zdaniem jest to najlepsza książka z całej serii.Czytałam ją dawno temu,ale do tej pory dobrze ją pamiętam,bo jest genialna.

Na pierwszych stronach powieści czytamy o tym,jak Judytę porzuca mąż,a ta staje się kobietą samotną.To także w tej pierwszej części Judyta kupuje dom na wsi i zaczyna dostawać listy od Niebieskiego(późniejszy Adam).

"Czyżby zapomniała, że oni wszyscy są tacy sami? Inny… W życiu nie widziałam innego mężczyzny. To znaczy różnią się, oczywiście zewnętrznie – i też tylko trochę – od… na przykład od prezydenta. I to też niektórzy. (…) Ustrzeż mnie, Panie, od mężczyzny, o którym pomyślę, że jest inny."

Powieść doczekała się ekranizacji.W głównych rolach wystąpili Danuta Stenka i Artur Żmijewski i wydaje mi się,że genialnie odegrali swoje role.Ekranizacji,ale w postaci serialu o trzynastu odcinkach doczekała się także inna część ("Ja wam pokażę!").Tutaj w roli Judyty wystąpiła Edyta Jungowska i wydaje mi się,że okropnie sobie poradziła w tej roli.O wiele bardziej lubię Danutę Stenkę w tej roli.

Książka zalicza się do wyzwań:
"Klucznik"
"Wyzwanie biblioteczne"
"Czytamy powieści obyczajowe"

2 komentarze:

  1. Widziałam i film i fragment serialu (chyba też wolę Danutę Stenkę w tej roli), a co do pani Grocholi to czytałam tylko jedną jej książkę, ale średnio mi przypadła do gustu. Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja słyszałam,że "Ja wam pokażę!" jest jeszcze w wersji z Grażyną Wolszczak,ale nie oglądałam,więc wolę na ten temat się nie wypowiadać :)

    OdpowiedzUsuń

"...Uczę się ciebie na pamięć ,niecierpliwymi palcami ,rozpaczliwie na pamięć..."