sobota, 2 sierpnia 2014

Dziewczyna na Times Square-Paullina Simons


liczba stron:480
wydawnictwo:Świat Książki
rok wydania:2006
jak zdobyłam:wypożyczyłam z biblioteki

Główną bohaterką tej książki jest młoda dziewczyna,Lily Quinn.Ma ona dwie siostry i jednego brata.Mieszka razem z przyjaciółką i swoim chłopakiem.Pewnego dnia Joshua-jej chłopak postanawia zakończyć ich związek.Jakiś czas później w dziwny sposób ginie Amy-jej przyjaciółka.Próbuje ją odnaleźć detektyw Spencer.

Do pierwszego spotkania Lily i Spencera dochodzi w czasie przesłuchania.Jest majowy dzień.Lily spędza właśnie kilka dni na Maui,gdzie mieszkają jej rodzice gdy dostaje wiadomość o zaginięciu Ami.Postanawia szybko wrócić do domu i wybrać się na komisariat w celu złożenia wyjaśnień.

Poszukiwania Ami trwają nadal.W tym samym czasie Lily zaczyna czuć się coraz gorzej.Jednocześnie coraz lepiej poznaje się ze Spencerem,co nie podoba się jej rodzinie,bo ten z kolei o zaginęcie Ami oskarża brata Lily-Andrewa.Kiedy młoda kobieta trafia wreszcie do szpitala okazuje się,że jest poważnie chora na ostrą białaczkę promielocytową.Lily przechodzi ciężkie chwile.Przezwycięża chemioterapię.W trudnych chwilach pomaga jej rodzina(poza matką i Andrewem) oraz Spencer.Lily w ostateczności udaje się pokonać raka.Wydawałoby się,że teraz wszystko już będzie dobrze...

Wtedy w śledztwie pojawia się nowy wątek-Milo.Jest on narkomanem i byłym chłopakiem Ami.Śledzi on Spencera i Lily,bo koniecznie chce odnaleźć swoją byłą dziewczynę.Z powodu dużej liczby zajęć Lily zapomina o kontrolnych wizytach w szpitalu.Kiedy wreszcie się w nim pojawia dowiaduje się,że choroba powróciła i ma jeszcze dwa rozwiązania-leczenie arszenikiem albo przeszczep szpiku kostnego.Decyduje się na pierwsze leczenie,które jak się później okazało-nie przyniosło skutku.

Na dodatek rodzeństwo nie może być dawcą.Zostaje jedynie matka,z którą Lily nie ma kontaktu.Dopiero,gdy jest już podłączona do respiratora,często traci przytomność a z jej zdrowiem jest bardzo źle lekarz decyduje się na telefon do jej matki.Ta w ostateczności zgadza się na to,aby pomóc córce.Po przeszczepie Lily jest w śpiączce.Budzi się po 18 dniach.W tym czasie odnaleziono ciało Ami,która została zabita przez Andrewa.

W ostateczności Lily zyskała,ale też straciła.Spotkała ją wielka miłość,odzyskała matkę,ale jednocześnie straciła brata(popełnił samobójstwo) i najlepszą przyjaciółkę.

Książka bardzo mi się podobała.Cały czas coś się w niej dzieje,dlatego trudno jest się od niej oderwać.Nadaje się na popołudnie przy kawie czy leżenie na plaży.

Książka zalicza się do wyzwania:
"Klucznik"
"Wyzwanie biblioteczne"
"Czytam opasłe tomiska"
"Czytamy powieści obyczajowe"
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"...Uczę się ciebie na pamięć ,niecierpliwymi palcami ,rozpaczliwie na pamięć..."