wtorek, 19 sierpnia 2014

Ida sierpniowa-Małgorzata Musierowicz


Liczba stron:184
Wydawnictwo:AkapitPress
Rok wydania:1981
Jak zdobyłam:wypożyczyłam z biblioteki

Główna bohaterka-Ida to córka Ignacego i Milii Borejków oraz siostra Gabrysi,Natalii i Patrycji.Urodziła się 15 marca 1964 roku i aktualnie ma 15 lat.Jest ona dziewczyną energiczną,wybuchową i pełną temperamentu.W oko od razu rzuca się jej bujna,ruda czupryna i twarz pokryta piegami.Dziewczyna nie lubi swojego wyglądu.Ida jest późniejszym laryngologiem,żoną Marka Pałysa oraz matką Łucji,Józefa i Kazimierza.

W tej oto części Jeżycjady cała rodzina Borejków spędza wakacje nad jeziorem Drawskim.Jednak Ida z powodu kłótni z członkami rodziny postanawia wrócić do Poznania.Z powodu braku pieniędzy decyduje się na pracę u pana Paszkieta.

W tej części Ida przechodzi matamorfozę.Dzięki pracy u pana Paszkieta staje się całkiem inną osobą.Do tej pory była zakompleksiona,cicha,nieśmiała i przekonana,że w przyszłości nie znajdzie odpowiedniego narzeczonego.Teraz jest osobą otwartą na innych i chętną do pomocy.Dodatkowo obcięła włosy w sposób,który zdecydowanie poprawił jej urodę.

Ida jest moją ulubioną bohaterką Jeżycjady.Polubiłam ją oraz jej imię do tego stopnia,że gdy za kilka lat będę mieć dziecko i jeśli będzie to dziewczynka to dam jej na imię Ida.Jest ono,krótkie,proste i wpadające w ucho,a także bardzo oryginalne.

"Ida sierpniowa" tak jak i inne części Jeżycjady bardzo mi się spodobała.Czytałam ją już dawno temu,ale gdybym miała taką możliwość pewnie przeczytałabym jeszcze nie raz.

Książka zalicza się do wyzwań:
"Klucznik"
"Wyzwanie biblioteczne"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"...Uczę się ciebie na pamięć ,niecierpliwymi palcami ,rozpaczliwie na pamięć..."