sobota, 23 sierpnia 2014

Kwiat kalafiora-Małgorzata Musierowicz


Liczba stron:180
Wydawnictwo:AkapitPress
Rok wydania:1981
Jak zdobyłam:wypożyczyłam z biblioteki

"Kwiat kalafiora" to trzecia część cyklu "Jeżycjada".Główną bohaterką tej książki jest moja ulubiona postać z całej serii zaraz po Idzie,czyli Gabrysia.

W tej oto części ta najstarsza z czterech sióstr Borejko musi zająć się całym domem,ponieważ Mila znajduje się w szpitalu.Dziewczyna mimo młodego wieku radzi sobie bardzo dobrze z nowymi obowiązkami.Już w tej części mowa jest o Januszu Pyziaku-przyszłym mężu Gabrysi.

Książkę tę czytałam dawno temu.Oczywiście-jak inne części "Jeżycjady" bardzo mi się spodobała.Nie wiem dlaczego,ale do tej pory utkwił mi w pamięci moment,chyba na samym początku książki,jak Gabrysia wraca razem z Idą z zakupów.

Jeżycjadę lubię za to,że składa się na nią wiele książek i czytelnik może przeczytać jedną z ostatnich części np."McDusię" i właśnie "Kwiat kalafiora",aby zobaczyć jak bardzo zmieniają się bohaterowie i jak dla mnie jest to niesamowite uczucie przeczytać część,w której np.Ida była dorastającą,buntującą się dziewczynką,a za chwilę zajrzeć do "McDusi",aby ujrzeć tę samą Idę jako poważną panią doktor i matkę trójki dzieci.

Książka zalicza się do wyzwań:
"Klucznik"
"Wyzwanie biblioteczne"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"...Uczę się ciebie na pamięć ,niecierpliwymi palcami ,rozpaczliwie na pamięć..."