wtorek, 2 grudnia 2014

Hopeless-Colleen Hoover


liczba stron:380
wydawnictwo:Otwarte
rok wydania:2014

Siedemnastoletnia Sky wiedzie spokojne i bardzo dziwne życie (uczy się w domu,nie ma komórki ani telewizora).Wychowuje ją Karen,ponieważ jej mama zmarła gdy ta miała 2 latka a ojciec nie może się nią zajmować.Dziewczyna zamieszkuje z Karen gdy ma zaledwie 5 lat,dlatego tak mało pamięta z okresu przed adopcją.

Życie Sky wywraca się o przysłowiowe 180 stopni ,gdy postanawia postawić na swoim i iść do szkoły.Już pierwszego dnia szkoły wkracza w świat ,którego nie znała...To właśnie wtedy poznaje Holdera,a raczej to on przypomina sobie ją...

Z czasem młodzi zakochują się w sobie ,a Holder chcąc chronić ukochaną postanawia nic jej nie mówić.Dopiero,gdy po pijanemu powie do Sky "Kocham cię,Hope" dziewczyna zażąda wyjaśnień,a chłopak będzie zmuszony wyznać jej prawdę.

Dopiero na ostatnich stronach książki dowiadujemy się ,że Karen to siostra ojca Sky.Brat wielokrotnie gwałcił swoją siostrę ,dlatego ta postanawia zabrać mu Sky ,gdy tylko dowiaduje się ,że ma on dziecko.Przeczucia Karen są prawdziwe.Sky jest regularnie gwałcona przez ojca, dlatego cieszy się gdy spod własnego domu zabiera ją Karen.Holder to sąsiad ojca Sky.Jako dzieci codziennie razem się bawili.Po zaginięciu dziewczynki Holder bardzo za nią tęsknił.Gdy dorastał szukał jej w każdej poznanej dziewczynie.Nie mógł uwierzyć ,gdy spojrzał Sky w oczy w pierwszym dniu szkoły i już wiedział ,że to jego Hope z dzieciństwa.

Karen dzięki znajomościom zagranicznym,poza Polską adoptowała Sky i nadała jej nowe imię.Stąd naprzemiennie ich używam.

"Hopeless" to powieść o podejmowaniu poważnych decyzji,o miłości,okrucieństwie,gwałcie ,ale także samobójstwie i zaufaniu.Książka jest pełna zwrotów akcji.Autorka potrafi niespodziewanie zaskoczyć czytelnika w połowie strony nową rewelacyjną wiadomością.

Czy Sky wybaczy Karen?Jak potoczy się jej związek z Holderem?Co stanie się z ojcem dziewczyny?Te odpowiedzi znajdziecie w książce ;)
GORĄCO POLECAM ;)

Książka zalicza się do wyzwania:
Klucznik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"...Uczę się ciebie na pamięć ,niecierpliwymi palcami ,rozpaczliwie na pamięć..."