wtorek, 3 lutego 2015

Kocham Nowy Jork-Isabelle Laflèche


liczba stron:362
wydawnictwo:Wydawnictwo Literackie
rok wydania:2013

Główną bohaterką "Kocham Nowy Jork" jest trzydziestokilkuletnia prawniczka-Catherine.Kobieta właśnie dostała pracę w nowojorskim oddziale swojej firmy.Początkowo wyjazd wydaje jej się ciekawą przygodą.Bo kto nie chciałby pracować u stóp Manhattanu,robić zakupów w luksusowych sklepach na Piątej Alei,czy spędzać wieczorów w modnych klubach?

Catherine jednak jest zmuszona rzucić się w wir pracy,a konkurencja w firmie jest ogromna...Jej najlepszym przyjacielem staje się jej asystent - Rikash.Poza tym w całej książce nie ma raczej mowy o innych nowojorskich przyjaciołach Catheriny.

Centralnym punktem książki staje się wizyta Catherine u wróżki ,do której wysłała ją matka.Samanta przepowiada kobiecie zmianę pracy na branżę modową ,wielką miłość i ślub nad morzem .Dodatkowo zaleca jej kąpiele w płatkach róż i occie.Prawniczka jest przekonana ,że to brednie ,bo przecież spotyka się z Jeffreyem i są szczęśliwi .Dodatkowo pojawiła się u Samanty bardzo elegancko ubrana ,stąd "przepowiednia" zmiany branży.

Od tego właśnie momentu wszystko zaczyna się zmieniać .Jej związek z Jeffreyem musi się skończyć ,gdyż mężczyzna wykorzystuje Catherine .Prawniczka coraz częściej zastanawia się nad tym ,czy chce przez całe życie pracować w tej wielkiej firmie, gdzie wszyscy ze sobą rywalizują .Instynktownie czuje ,że nie pasuje do tego towarzystwa .Z drugiej jednak strony ma świadomość jaką ciężką walkę toczyła o to ,aby móc pracować w Nowym Jorku i jak ciężko starała się ,aby skończyć studia.

Te dylematy towarzyszą jej aż do ostatnich stron książki .Podczas wyjazdu integracyjnego okazuje się ,że wpadła w oko Antoine`mu.To właśnie wtedy ma miejsce ich pierwszy pocałunek.Wszystko byłoby cudownie ,gdyby nie fakt ,że jej ukochany mieszka w Paryżu.Czy związek na odległość ma sens? Jednak kilka godzin później dowiaduje się,że w hotelu przebywa prawniczka Diora.Catherine zamierza poprosić ją o pracę i szykuje swoje CV...

"Kocham Nowy Jork" to bardzo ciepła powieść o nowoczesnej kobiecie i o tym ,że nasze marzenia mogą okazać się nie trafione w momencie gdy już się spełnią .Catherine marzyła o Nowym Jorku dopóki go nie poznała .Z czasem zrozumiała ,że zawiść i nieustająca walka między współpracownikami nie jest szczytem jej marzeń.

GORĄCO POLECAM ;)

Książka zalicza się do wyzwań:
Przeczytam tyle,ile mam wzrostu (2,2cm) pozostało 144,3cm
Klucznik
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"...Uczę się ciebie na pamięć ,niecierpliwymi palcami ,rozpaczliwie na pamięć..."